Fazety na zuby: Kdy je nejlepší na ně přejít?

Fazety na zuby: Na co si dát pozor?

Chcete, abyste měli nový úsměv, jaký vždycky chtěli mít? Tak jako já, rozhodli jste se pro fazety na zuby? Fazety jsou jednou z nejlepších možností, jak zlepšit stav vašeho úsměvu. Nedávno jsem se rozhodla vyzkoušet je a zajisté můžu říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí, která jsem kdy učinila ohledně mého úsměvu. Fazety můžou skrýt řadu problémů - zlomené, mišeňové, nebo zachmuřené zuby, dokonce i permanentní zbarvení, které nelze bělit. Ale existují také jiné důvody, proč byste měli zvážit přejití na fazety. Nyní ve vás třeba mohli růst otázky, co všechno tato metoda obnáší? Které typy fázet jsou pro mě nejlepší? Kdy je nejlepší čas na přechod na fazety? Na všechny tyto otázky se pokusím odpovědět v tomto článku.

Jak fungují fazety a proč si je vybrat?

Fazety na zuby jsou tenké plátky keramiky, porcelánu, nebo dokonce i směsi pryskyřice a skla, které jsou připevněny na přední stranu zubu. Fazety jsou vlastně malé kousky keramiky, které jsou nalepeny na vaše zuby s cílem vylepšit jejich tvar, velikost a barvu. Chtěla bych zde podotknout, že já kvůli své alergii na porcelán jsem zvolila keramické fazety a můj Matěj naopak preferoval fazety porcelánové.

Můj vlastní příběh s fázetami

Možná se ptáte, proč jsem se rozhodla pro fazety. No, byla to dlouhá cesta. Měla jsem několik takových zubů, jejichž tvar byl neobvyklý a velikost nevhodná. Jsem blogerka a přirozeně, jsem hodně na očích veřejnosti. Zdálo se mi, že moje zuby nejsou dostatečně dokonalé. Rozhodla jsem se pro fazety a měla jsem skvělý zážitek. A vám musím říct, že i když celá procedura fazetám je trochu dlouhá, výsledky stojí za to. Naš pes Max mi sám vstřícně štěkal radostí, když mě po návratu z kliniky viděl. Ano, i on si všiml rozdílu!

Typy fázet a jak vybrat tu pravou pro vás?

Fazetky existující na trhu se dělí na několik typů. Ty nejběžnější jsou tři: kompozitní, porcelánové a keramické fazety. Každá z nich má své vlastní specifika. Porcelánové fazety jsou nejodolnější a poté, co jsou správně nainstalovány, mohou trvat až 20 let! Kompozitní fazety jsou levnější alternativou, ale jejich životnost je zhruba poloviční. Keramické fazety jsou zase ideální pro osoby, kteří trpí alergiemi, jako jsem já, a těmto pacientům je poskytuje maximální pohodlí.

Fazetované zuby: Jak se o ně starat?

Jakmile máte fazety, důležité je i to, jak se o ně správně starat. Správná ústní hygiena je klíčem k udržení vašich fázet. Budete potřebovat fluoridovou zubní pastu a také mezičistící kartáčky. Je nutné si často čistit zuby, a to obzvlášť po jídle. Možná by vám mohla sedět také nějaká rtuťová voda, která pomože zabránit hromadění bakterií. Můj Matěj se o svoje porcelánové fazety stará výhradně perličkovou zubní pastou a jak tvrdí, funguje to!

Kdy je nejlepší čas na přechod na fazety?

S přechodem na fázety je vždy nejlepší počkat, dokud vaše zuby nejsou plně vyvinuté. Pokud si fazety necháte udělat příliš brzy, můžete skončit s tím, že se budete muset podrobit častým úpravám a náhradám. Ale pokud jste dosáhli plného rozvoje zubů a nejste spokojeni s jejich vzhledem, pak je to správný čas k přechodu na fazety. Ale vždy je dobré konzultovat takový krok s odborníkem. Co platí pro mě, nemusí platit pro vás.

A tímto končím tento dlouhý a podrobný člán o fazetách na zuby. Doufám, že vám mé informace a zkušenosti pomohou při rozhodování o tom, zda jsou fazety pro vás to pravé. Na závěr bych vám chtěla popřát, ať už se rozhodnete jakkoli, hlavně ať vám září do života nádherný a zdravý úsměv.

Napsat komentář