Jak dlouho bolí nerv v zubu?

Co je bolest nervu v zubu?

Přemýšlela jsem, jak se ve skutečnosti cítí bolest nervu v zubu, a vzpomněla jsem, jak mi jednou před pár lety zub začal náhle bolet tak, že jsem si vzpomněla, jak jednou Max, můj pes, štěkl jako o život, když ho něco štíplo do tlapky. Myslím, že tak nějak se musí cítit to, když bolí nerv v zubu. No ale zpět k našemu tématu. Bolest nervu v zubu je typickým příznakem, že něco není v pořádku. Mohou to být například zubní vady, zubní kaz nebo dokonce zubní infekce. Je to velmi nepříjemné a mučivé, a pokud jste to kdy zažili, víte, o čem mluvím.

Proč to bolí?

Zkontrolovala jsem si nějaké fakty a zjistila, že nerv v zubu je ve skutečnosti velmi citlivá struktura, která reaguje na teplotu, tlak a chemické podněty. To znamená, že když se něco děje v těsné blízkosti nervu, třeba zubní kaz postupující až k pulpě (to je ta část zubu, kde je nerv), nebo pokud dojde k infekci, nerv to pocítí a pošle signály bolesti do mozku. A tak se to dostává k nám jako 'auuuu, to bolí!' Maximem štěkání v tomto případě není, ale cítit to bolí.

Vliv času na bolest zubu

Zkoušela jsem zjistit, jak dlouho bolí nerv v zubu a dočetla jsem se, že to záleží na mnoha faktorech. Délka bolesti zubu závisí na příčině bolesti, na vašem zdraví, na tom, jak rychle se léčíte, a také na tom, jak vaše tělo reaguje na léčbu. Mohlo by to být jen několik hodin, pokud jde o něco jednoduchého jako citlivost zubu na teplotu. Ale pokud jde o něco vážnějšího, jako je například zubní absces, mohlo by to trvat dny nebo týdny, a možná i déle, pokud nebudete léčeni.

Jak omezit bolest?

Moje zkušenosti a rychlé googlení naznačují, že existuje několik způsobů, jak zmírnit bolest nervu v zubu. Prvním krokem je pochopitelně vyhledat zubního lékaře, protože on je nejlepší člověk, který vám může pomoct. Kromě toho můžete používat léky proti bolesti a led, aby se snížily otoky, pokud existují. Kdo by řekl, že led obsahuje mocné léčebné schopnosti, že? Max, můj pes, je toho živým důkazem. Kdykoli se něco stane, je zde s balíčkem ledu, aby mi pomohl (nebo možná jen doufá, že mu dám nějakou ledovou kostku...).

Přírodní cesty ke zmírnění bolesti

Můj oblíbený způsob, jak zmírnit bolest zubu, je použití nějakého přírodního prostředku. Použila jsem hřebíček, sůl a dokonce i mátu, aby mi pomohlo. Existuje celá řada domácích léků, které můžete zkusit, ale vždy se poraďte se svým lékařem nebo zubním lékařem, než vyzkoušíte cokoli nového. Pamatuji si, jak jsem jednou zkusila použít lék z bylinek na Maxově bobku a skončilo to tak, že jsme oba skončili v ordinaci veterináře. Jak vtipný den to byl!

Kdy vyhledat odbornou pomoc?

Samozřejmě, pokud máte bolest zubu, která trvá déle než pár dní, nebo se zhoršuje, je důležité vyhledat lékařskou pomoc. Zubní lékaři jsou vyškoleni právě na to, abyste nemuseli snášet bolest zubů. Pamatuji si, jak jsem díky neustálému hlazení Maxovi jednoho dne všimla, že má něco srna. Hned jsem ho vzala k veterináři a ukázalo se, že to byla malá kost, kterou měl zaklíněnou mezi zuby. A chci říct, že jsem byla tak vděčná, že jsme to zažili.

Zubní péče je klíčem

Klíčem k prevenci bolesti zubů je pravidelná zubní hygiena a pravidelná návštěva zubního lékaře. Opravdu, je to jako s péčí o psa. Nemůžete ho jen vykoupat jednou za rok a doufat, že bude v pořádku. Musíte se o něj starat každý den. A to platí i pro vaše zuby! Takže zubní nitě, kartáčky, ústní vody, všechno hraje roli. A pamatujte, že když se jedná o zdraví vašich zubů, prevence je vždy lepší než léčba.

Napsat komentář