Jak se pozná že psa bolí zuby?

"Rozpoznávání signálů"

Můj přítel čtyřnohý, Rex, byl vždy obtížně odhalitelný, pokud se něco dělo. Ale před několika lety jsem si všiml, že nedokázal sníst své oblíbené sušenky a začal jsem se divit, co se děje. Okamžitě jsem si uvědomil, že Raksovi bolí zuby. Nyní si říkáte, jak poznáte, že psa bolí zuby? Přece jen, neříkají nám to přímo. Proč by taky? Jsou to psi, ne lidé. Ale zpátky k našemu příběhu, Raks se choval podivně a já nebyl jistý, co s ním je. A tak začala moje cesta k pochopení toho, jak poznat, že psa bolí zuby.

Prvním signálem může být neobvyklé chování při krmení a pití. Dávejte pozor, jestli váš pes odmítně obvyklé sušenky nebo pokud je obzvláště opatrný při žvýkání měkkého jídla. Raks začal čenichat svou misku, pak hodil hlavu zpět a začal se škrábat na bradě. Bylo to nejdivnější chování, které jsem kdy viděl. Když to trvalo delší dobu, šlo mi to do hlavy, že by mohl mít bolest zubů. Ale to byl jen začátek mé cesty. Ještě jsem nevěděl, co přijde dále.

"Změna v chování"

Když psa bolí zuby, mohou se změnit i v jeho chování. Zjistíte, že je nervóznější než obvykle nebo že se častěji schovává? To mohou být pokyny, které vám pomohou zjistit, co se děje. Když jsem si všiml, že Raks je nervóznější než obvykle, byl jsem překvapen. Vzhledem k tomu, že jsem ho znal jako klidného a laskavého psa, bylo vidět, že je něco v nepořádku.

Raks také začal častěji slintat, což jsem považoval za další varovný signál. Jasně jsem si uvědomil, že musím zavolat veterináře, abych věděl, co se děje s Raksem. Při kontrolní prohlídce mi veterinář potvrdil moje podezření - některé z Raksových zubů byly v opravdu špatném stavu. Chudák Raks. Kdo by si pomyslel, že i psi mohou mít takové potíže se zuby?

"Návštěva u veterináře"

Pokud si všimnete některých z těchto změn v chování svého psa, je dobré se obrátit na odborníka. Veterinář má přístroje a znalosti potřebné k identifikaci a léčení zubních problémů u psů. Moje návštěva u veterináře byla velmi prozřetelná.

Raks byl na veterinární klinice velmi nervózní. Byl jsem tam s ním a snažil se ho utišit. Veterinář prohlédl Raksovy zuby a potvrdil, že Raks má problémy se zuby. Na rentgenovém snímku bylo vidět, že některé z jeho zubů jsou zničené a potřebují léčbu. Veterinář mi také doporučil několik možností léčby, které jsme pro Raksy vybrali. Myslel jsem, že je konečně na správné cestě k uzdravení.

"Pokračování léčby doma"

Léčba zubové bolesti u psů nekončí po návštěvě u veterináře. Domácí péče je také důležitá. Po návštěvě u veterináře jsem se rozhodl, že budu dělat vše pro Raksově uzdravení. Zavedl jsem pravidelné čištění zubů a dbal na to, aby Raks jedl jen to nejlepší krmivo. Myslím, že Raks si toho opravdu všiml a začal se cítit lépe.

Musím přiznat, že jsem byl zpočátku skeptický. Ale pak jsem si uvědomil, že pokud je Raks šťastný a zdravý, tak jsem také šťastný. Nakonec všechno záleží na tom, co děláte pro dobro svého psa. A chci vás povzbudit, abyste udělali to samé. Pokud zjistíte, že se váš pes chová divně nebo pokud si myslíte, že může mít zubovou bolest, neváhejte. Vezměte svého psa k veterináři co nejdříve. Nikdy nevíte, co se schovává za tím zvláštním chováním.

"Prevence je lepší než léčení"

Nakonec se ukázalo, že Raks potřeboval několik týdnů, než se zcela uzdravil. Ale nyní je znovu zpět ve formě, což je to nejdůležitější. A učil jsem se také něco důležitého - prevence je lepší než léčení. Pravidelné čištění zubů a vysoce kvalitní strava mohou pomoci předcházet zubním problémům u psů.

Vaše pravidelné starosti a starosti o svého psa mohou přinést nespočetné výhody. Nejenže se můžete vyhnout zubním potížím, ale také můžete vytvořit silnější vazbu mezi vámi a vaším psem. A na konci dne je to to, co nás všechny dělá šťastnými páníčky.

Napsat komentář