Křivé zuby a jejich vliv na sebevědomí

Křivé zuby a můj vlastní příběh

S mými zuby není vždy všechno v pořádku. Možná to zní legračně, ale kdybych měla bod na každý krát, kdy mě křivej zub bolel nebo kdy jsem se kvůli němu necítila dobře - no, byla bych nyní opravdu velmi bohatá žena. Křivé zuby mi vadily už od puberty, a přestože můj manžel Matěj je vždy uklidňoval, že mi to nevadí, bylo těžké ignorovat ty zrcalící se tváře v mých zrcadlech. Jistě, všichni máme své mouchy, ale křivé zuby byly mouchy, které mi doslova vynucovaly úsměv. Každý den jsem se rozhodla, že na tento problém nebudu myslet, ale jak to tak bývá, čím více jsem se snažila na to nemyslet, tím více se mi to vracelo.

Sebevědomí a křivé zuby

Křivé zuby mohou mít obrovský vliv na sebevědomí. Pojďme si to přiznat, úsměv je jedna z nejvýraznějších částí naší tváře a lidé ho opravdu zaznamenávají. A nejen to, psy vlastně ukazují své zuby jako znamení podřízenosti nebo agresivity, takže je to opravdu hluboko zakořeněné v naší biologii. U malých dětí je to ještě horší. Vzpomínám si, jak se naše Klára bála ukázat svůj úsměv, když začala chodit do školy, protože měla strach, že by se jí ostatní děti mohly smát kvůli jejím malým křivým zoubkům. Bylo to bolestivé vidět.

Vliv na naše sociální vztahy

Křivé zuby mohou mít také vliv na naše sociální vztahy. Často se cítíte méně přijímána, pokud se nedokážete bez obav usmívat. A když se nesmějete svým přirozeným úsměvem, lidé to mohou vycítit. Tím vší se stávají tito lidé méně přátelští, což v důsledku vede k dalšímu ubývání sebevědomí.

Řešení pro křivé zuby

Naštěstí žijeme v době, kdy existuje mnoho řešení pro křivé zuby. Od tradičních rovnátek až po moderní alignery, takže už nejsme odsouzeni trpět na křivé zuby naše celé životy. Já osobně jsem se rozhodla pro ortodontickou léčbu a musím říct, že to bylo jedno z nejlepších rozhodnutí, jaká jsem kdy udělala. Po letech trpění a obav, konečně mohu zjistit, jaké to je mít rovné zuby a cítit se při úsměvu dobře.

Mějte na paměti

Mějte na paměti, že každý máme naše vlastní bitvy. Někdy jsou to zuby, někdy jsou to vlasy, jeho postava. Ale také si uvědomujeme, že jsme mnohem víc než jen náš vzhled.

Na závěr

Na závěr bych chtěla říct, že pokud se rozhodnete jít cestou ortodontické léčby, tak já vás úplně podporuji. Je to váš život a budete se chtít cítit co nejlepší. A pokud s takovou léčbou nechcete začít, tak to je také v pořádku. Vaše sebevědomí nesmí být zakotveno jen v tom, jak vypadáte. Musíme se vždy snažit milovat sebe sama, ať už máme jakékoliv mouchy. Život je příliš krátký na to, abychom se trápili nad tím, jak vypadáme. Takže si užijte život a usmívejte se!

Napsat komentář