Neviditelná rovnátka: Průvodce pro začátečníky

Proč volit neviditelná rovnátka

Jako otec a blogger, jsem si uvědomil, že by mohlo být užitečné podělit se o své zkušenosti a poradit ostatním rodičům o tom, co by mohli očekávat, pokud jejich děti potřebují rovnátka. Ve světě dospívání může být nosení tradičních rovnátek stresující. Proto vám chci představit alternativu - neviditelná rovnátka. Ale co to vlastně jsou neviditelná rovnátka? Jsou speciálně vyrobeny tak, aby byly takřka neviditelné a přitom účinně formovaly postavení zubů. Tak jako každá jiná ortodontická terapie, cílí na změnu postavení zubů tak, aby dosáhli ideálního uspořádání.

Boty neboty, co ústního zdraví týče

Co je ještě zajímavější na těchto rovnátkách, je to, jak jsou šetrné k ústnímu zdraví. Nevím, jak to je u vás, ale já jsem jako dítě trpěl krvácejícím dásněm kvůli drátovým rovnátkům. Ale s neviditelnými rovnátky se nemusíte o takové věci starat. Jsou vyrobeny z pohodlného a hladkého plastu, který nezpůsobuje podráždění úst. Navíc, protože jsou vyjímatelné, můžete si zuby čistit a jíst jako obvykle, což je s drátovými rovnátky opravdový boj.

Jak dlouho je třeba je nosit?

Jednou z prvních otázek, které mi můj syn položil, když jsme se rozhodli pro neviditelná rovnátka, bylo: "Jak dlouho je budu muset nosit?" Doba nosení neviditelných rovnátek se liší u každého pacienta v závislosti na závažnosti jejich případu. Průměrná doba je mezi 6 až 18 měsíci, ale některé případy mohou vyžadovat delší dobu. Můj syn musel nosit svá rovnátka přibližně rok, ale výsledky stály za to.

Je to bolestivé?

Nosil jsem v mládí tradiční rovnátka a pamatuji si, že jsem zažil určité nepohodlí a bolest. Ale u neviditelných rovnátek je můj syn nahlásil minimální nepohodlí. Pokud se objeví nějaká bolest, je obvykle způsobena tím, že se zuby začínají pohybovat, což je dobrou zprávou! Znamená to, že rovnátka fungují. Bolest by měla být minimální a dočasná.

Kde si je mohu pořídit?

Takže, kde si můžete tyto moderní rovnátka pořídit? První krok je najít certifikovaného poskytovatele neviditelných rovnátek ve vaší oblasti. Existuje mnoho různých typů neviditelných rovnátek, a některé mohou být vhodnější pro určité případy než jiné. V Hradci Králové je několik klinik, které nabízí tuto službu, takže si můžete vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje.

Co je třeba vědět před nákupem

Předtím, než se rozhodnete pro neviditelná rovnátka, musíte mít na paměti, že vyžadují závazek. Musíte je nosit alespoň 20 hodin denně a měnit vložky každý týden nebo dva. Jsou snadno odstranitelné, ale to může být také nevýhoda - pokud je necháte ležet někde, mohou se ztratit. A když už jsme u této tématy, musíte vědět, že neviditelná rovnátka jsou obvykle dražší než tradiční drátová rovnátka. Nicméně, výhody pohodlí a diskrétnosti, které poskytují, mohou být stojí to za to.

Být rodičem není snadné a někdy se zdá, že výchova dětí přináší jeden problém za druhým. Ale pokud jde o zdraví a vzhled zubů našich dětí, máme na výběr. Můj syn byl s neviditelnými rovnátky opravdu spokojený, a já také. Doufám, že po přečtení tohoto článku máte lepší představu o tom, co můžete očekávat, pokud se rozhodnete pro tuto cestu pro sebe nebo pro své dítě.

Napsat komentář