Přežijte první týdny s novými celokeramickými fazetami

Jak se připravit na nasazení celokeramických fazet

Začnu s tím, že jako milovník potravy a zvířat - mám psa jménem Šmidra - byla pro mě představa, že začnu nosit celokeramické fasety, poněkud děsivá. Sukulenty, přírodní jogurty a krupice byly moje klíčové produkty; můj pes Šmidra miluje svůj kibble bez obav, a tak jsem měl obavy, že nebudu moci sdílet tuto radost z jídla s ním. Ale nebojte se! Stejně jako Šmidra s jeho granulemi, i vy můžete užívat svých jídel i s novými celokeramickými fazetami. Jen si musíte vzít na vědomí několik věcí. Je to trochu jako přechod na nový druh krmiva pro psa - vyžaduje to nějakou dobu na přizpůsobení, ale nakonec se všechno srovná.

Představujeme: Co jsou celokeramické fasety

Předtím, než se pustíte do procesu přizpůsobení se novým celokeramickým fazetám, je důležité pochopit, co to vlastně jsou. Celokeramické fazety jsou tenké kousky keramiky, které jsou pevně připevněny na přední stranu vašich zubů. A ne, nejsou to ty stvůrce z nočních můr, které vás přinutí vypadat jako robot z špatného sci-fi filmu. Jsou to vlastně velmi elegantní a diskretní kusy, které vypadají jako skutečné zuby a které mohou dramaticky zlepšit vzhled vašeho úsměvu. Představte si to tak, že jsou to takové malé "oblečky" pro vaše zuby, které je okamžitě posílají na dráhu supermodelky.

První týdny: adaptace na nový život s fazetami

Takže už máte své nové, blyštivé keramické fazety. Děsí vás myšlenka, že byste je mohli poškodit, nebo že se vám bude těžko přizpůsobovat novým stravovacím návykům. Nebo že budete muset změnit způsob, jakým se staráte o své zuby. Ale jak jsem již zmínil, Šmidra a já jsme tu pro vás s nějakými tipy a triky, které vám pomohou překonat tuto začátečnickou nervozitu.

Údržba a péče o fazety: zlaté pravidlo

Starání se o celokeramické fazety je skutečně důležité - téměř stejně důležité jako hračky pro Šmidru. Používejte zubní nit, kartáčky s měkkými štětinami a fluoridovou pastu, abyste uchovali své nové "momentky" ve skvělém stavu. Pravidla jsou v podstatě stejná jako u péče o skutečné zuby. Myslete na to, jako by to byl Šmidra, který potřebuje pravidelnou péči a lásku od vás.

Výběr správné stravy: co jíst a co nejíst

Ještě jedna rada z Šmidrovy truhličky triků! Představte si, že jste právě změnili značku krmiva pro psa a potřebujete se ujistit, že nová strava je pro vašeho psa správná. Stejný princip platí i pro jednotlivce nosící celokeramické fazety. Je třeba zvolit stravu, která je přátelská k fazetám. Neznamená to, že se musíte vzdát svých oblíbených jídel - jen musíte být opatrnější a zvážit, co jíte.

Aktivity, kterým byste měli vyhnout

Určité aktivity mohou být pro vaše fazety rizikové a měli byste je omezit nebo se jim úplně vyhnout, podobně jako byste se vyhnuli výskočnému tréninku pro Šmidru krátce po jeho operaci. Stejně tak byste měli přemýšlet o tom, co děláte, když nosíte své nové keramické fazety, abyste si byli jisti, že je nepoškodíte.

Top okamžiky s celokeramickými fazetami

No a nakonec, jen proto, že máte nyní celokeramické fazety, to neznamená, že se nemůžete cítit úžasně. Fakt to přináší spoustu nových a vzrušujících zážitků, které byste nechtěli minout. A hej, možná byste dokonce mohli získat takový úsměv, že byste mohli soutěžit s Šmidrou o titul nejšarmantnější tváře ve městě!

Napsat komentář