Jak správně čistit a udržet elektrický zubní kartáček pro dlouhou životnost

Proč je důležité čistit elektrický kartáček

Ač to možná zní paradoxně, přístroj sloužící k čištění potřebuje sám o sobě pravidelné čištění. Elektrický zubní kartáček je vystaven neustálému kontaktu s ústní mikroflórou, zbytky jídla a vody. Se vším tímto nasbíraným 'nákladem' se stává ideálním prostředím pro množení bakterií a plísní. A pokud se o něj nepostaráme jak se patří, efektivita čištění zubů se může výrazně snížit, nebo časem i přestat být účinná.

Nenechávejte kartáč hlavou dolů v kelímku

Opřít kartáček hlavou dolů do kelímku je běžný zvyk, který většina z nás má. Nevědomky tím ale vytváříme ideální prostředí pro hromadění vody a nečistot v okolí hlavy kartáčku. Navíc tak může dojít k rychlejšímu opotřebení štětin. Když kartáček necháte stát na stojanu nebo ležet na suchém a čistém místě se štětinami vzhůru, umožní to štětinám rychleji uschnout a předejdete hromadění zbytků vody.

Den za dnem: běžná údržba kartáčku

Každodenní čištění zubů by mělo být doprovázeno i každodenní údržbou kartáčku. Po každém použití je důležité kartáček řádně opláchnout pod proudem vody. Nezapomeňte, že štětiny by měly být zbaveny všech zubních past a zbytků jídla. Po oplachování je dobré kartáček osušit a postavit ho na suché místo.

Nezapomeňte na hlavici kartáčku

Hlavice kartáčku je ta část, která přichází do nejintenzivnějšího kontaktu s vašimi zuby a dásněmi. Měla by se proto měnit pravidelně – ideálně každé tři měsíce, nebo okamžitě pokud vidíte, že jsou štětiny příliš prohnuté nebo poškozené. Také je dobré hlavici kartáčku jednou týdně vyjmout a důkladně vyčistit jak hlavici, tak i část, kde se hlavice nasazuje.

Pravidelné hluboké čištění: základní kroky

Minimálně jednou za měsíc bychom měli provést hlubší čištění kartáčku. To by mělo zahrnovat důkladné vyčistění hlavice kartáčku a těla kartáčku. Ke čištění je možné použít antibakteriální roztok nebo roztok na bázi bělidla rozředěného ve vodě. Aplikujte roztok na starý zubní kartáček a pečlivě vyčistěte všechny části hlavice i těla kartáčku, které mohou nabírat nečistoty a bakterie. Důležité je také vše správně opláchnout a nechat oschnout.

Nezapomínejte na nabíječku a stojan

Samotné tělo kartáčku a hlavice nejsou jediné komponenty, které potřebují vaši pozornost... (Content truncated due to space constraints) ...

Napsat komentář