Jak vyčistit ústní sprchu?

Vybrat správný čistič

Dokonce i naše ústní sprchy potřebují trochu lásky a péče, zejména pokud chceme, aby byly co nejúčinnější ve svém úkolu udržovat naše ústa čisté a svěží. Už nejsou ta doba, kdy bylo jednoduché jen tak si vyčistit zuby, že? Nejdůležitějším krokem v čištění vaší ústní sprchy je vybrat správný čistič.

Nejlepší je ten, který je výhradně určen pro čištění ústních sprch. Ano, vážení, produkty pro čištění ústních sprch skutečně existují! Dokážou proniknout hluboko do těch těžko dosažitelných míst a mají přidané antibakteriální složky, které dokážou bojovat proti bakteriím, které se mohou nahromadit na povrchu vaší sprchy. Koneckonců, je to přímo v kontaktu s vašimi ústy, takže byste chtěli, aby bylo co nejčistší, že ano? Pokud však nemůžete sehnat produkt speciálně určený pro čištění ústních sprch, může posloužit i běžný antibakteriální mycí prostředek.

Příprava na čištění

Takže máte vybraný správný čistič. Co dál? Příprava na čištění, samozřejmě! No, nechci samozřejmě říct, že budete potřebovat speciální oblečení nebo rukavice (i když by to šlo v pohodě, pokud máte zrovna blízko ke svatbě a potřebujete si udržet manikuru), ale je důležité se připravit na proces čištění.

Osobně jsem zjistila, když jsem se snažila vyčistit ústní sprchu Petra (můj muž, ne ta starověká socha, pozn.), že je důležité odpojit sprchu od zdroje napájení, pokud je to možné. Každopádně byste neměli nikdy ponořit celé tělo sprchy do vody. Jde přece o elektrické zařízení a ty a voda nejdou moc dobře dohromady!

Čištění ústní sprchy krok za krokem

Po přípravě na čištění přichází samotný proces čištění. Doporučuji mít po ruce nádobu, do které můžete přidat čisticí roztok a ponořit části ústní sprchy do něj. Zkrátka řečeno, rozeberte ústní sprchu, ponořte její části do nádoby s čisticím roztokem a nechte působit.

Pokud se jedná o silně zanášenou ústní sprchu, můžete nechat části ponořené po delší dobu, klidně i přes noc. Ale nezapomeňte, nikdy neponořte celé tělo ústní sprchy do vody, i když už to zůstalo málo. Poté, co části ústní sprchy ponoříte do čisticího roztoku, můžete je také pokusit vyčistit pomocí starého zubního kartáčku nebo malého čisticího kartáčku, pokud máte k dispozici. Posledním krokem je důkladné opláchnutí a vysušení.

Maintaining cleanliness

Minulý týden jsem narazila na krásné rčení: "Prevence je lepší než léčení". A myslím, že se to perfektně hodí k této situaci. Po dokonalém vyčištění vaší ústní sprchy byste měli udržovat její čistotu pravidelně.

Může to být i tak jednoduché, jak sprchu opláchnout teplou vodou pokaždé, když ji použijete. Další dobrý tip? Uchovávejte ústní sprchu v suchu. Vážení, teď už víte, proč můj manžel občas najde ústní sprchu na kuchyňském stole. Je to prostě nejlepší místo, kde ji nechávám vyschnout! Věřte mi, udělání těchto malých kroků může pomoci prodloužit životnost vaší ústní sprchy a udržovat ji čistou a účinnou.

Připomeňte si, že čistá ústní sprcha je účinná ústní sprcha. Chvíli si představte, že vaše ústní sprcha je totálně zaneřáděna a zanesená. Její účinnost ztratí na síle, a to je přesně to, co nechceme!

Takže, přátelé, při péči o vaše zuby, nezapomeňte, že ústní sprcha potřebuje stejnou péči! Já vím, že tohle je něco, na co by králík Hopsalín nikdy nemyslel, ale my lidé to máme na starost. Takže pokud jde o čištění ústní sprchy, vzpomeňte si na Martina a její rady!

A pokud uvidíte někde ústní sprchu na kuchyňském stole, nebuďte překvapeni. Je to prostě perfektní místo pro sušení. A moje rada na závěr? Nezapomeňte si čistit zuby před spaním. Dobrou noc!

Napsat komentář